Gdzie prowadzić własną działalność gospodarczą?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności podczas rejestracji. Jedną z tych formalności jest podanie adresu wykonywania działalności gospodarczej.

Istnieje wiele branż, które nie wymagają przyjmowania klienta w siedzibie firmy. W takich przypadkach podanie adresu domowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie są więc alternatywne możliwości?

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą w domu może być biuro wirtualne kraków. Na czym to polega? Jest to usługa wynajmu powierzchni biurowej. W praktyce wygląda to tak, że przedsiębiorca otrzymuje do dyspozycji adres swojego biura bez konieczności fizycznego przebywania w nim. Korespondencja napływająca do takiego biura jest odbierana przez jego zarządcę. Biuro wirtualne to idealne rozwiązanie dla osób, które wykonują działalność z segmentu, który nie wymaga osobistego kontaktu z klientem. W takim rozwiązaniu wszystkie swoje obowiązki możemy nadal wykonywać w domowym zaciszu. Nikt z naszych kontrahentów i klientów nie pozna naszego adresu zamieszkania.

Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Jest to znakomita alternatywa dla wszystkich osób, które nie dysponują własną nieruchomością. Często bywa tak, że początkujący przedsiębiorca mieszka w wynajętym mieszkaniu i narażony jest na częstą zmianę adresu zamieszkania. Rejestracja działalności gospodarczej w wynajętym mieszkaniu może być utrudniona lub wręcz niemożliwa. Wirtualny adres rozwiązuje ten problem. Wykupując kilkuletni abonament mamy zagwarantowaną stabilność. Wirtualne biuro to również znacznie tańsze rozwiązanie od biura tradycyjnego, w którym trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie i opłacanie rachunków za media. Wadą posiadania adresu wirtualnego może być zwiększona nieufność fiskusa wobec takiego rozwiązania. Biura wirtualne nie są rozwiązaniem nielegalnym. Ich obecność zauważymy w każdej aglomeracji. Jednak w niektórych branżach możemy narazić się na zwiększoną liczbę kontroli naszej działalności gospodarczej.

Podsumowując, własna działalność gospodarcza wymaga dopilnowania wielu wymogów. Adres prowadzenia działalności jest jednym z nich. Podpisanie umowy z firmą wynajmującą biura wirtualne w

Free Joomla templates by L.THEME