Transport mebli - najważniejsze informacje

W dzisiejszym wpisie porozmawiamy o wyzwaniach, które towarzyszą nam podczas przeprowadzek!

Każdy z nas czasem musi podejmować ważne, życiowe decyzje, których przykładem jest zmiana miejsca zamieszkania, a co za tym idzie transport mebli. Sytuacja komplikuje się, gdy są to przeprowadzki międzynarodowe, wówczas koszty takiego przetransportowania mebli są znacznie wyższe niż krajowe. Ważnymi czynnikami wpływającymi na średnie ceny takiego transportu wynikają z gabarytu mebli, długości trasy, jak i również dodatkowych usług między innymi rozładunek i montaż mebli. Przykładowo na trasie powyżej 200 km można spodziewać się wydatku przy transporcie fotela około 450 zł, natomiast szafy o dużych wymiarach mogą sięgać nawet 700 zł. Dla porównania transport mebli w kraju uwzględniający rozładunek, jak i dodatkowe usługi wynosi średnio 250 zł. Duża rozbieżność cenowa wynika również z faktu, iż podczas przeprowadzki międzynarodowej należy zadbać o szczególne bezpieczeństwo transportu, jak i odpowiednio przygotować dokumenty, dzięki którym taki przewóz jest możliwy. Możemy sobie zagwarantować dodatkowe opcje dostawy za niewielką dopłatę. Przykładowo, ustawianie priorytetu dla naszego przewozu pozwoli w znacznej mierze zaoszczędzić czas i przyśpieszyć dostawę, a jak doskonale wiadomo, im szybciej tym lepiej. Inną ciekawą opcją jest dodatkowe zabezpieczenie w razie ewentualnych szkód, bądź też czasowych opóźnień, zabezpieczające nas w ramach ewentualnych niedogodności. Często też, aby zapewnić nam spokojną głowę mamy możliwość kontaktu 24/h z konsultantem, dzięki czemu możemy dowiadywać się o szczegółach transportu.
Alternatywną opcją może być, zagwarantowanie sobie własnego środka przewozu, aczkolwiek trzeba się liczyć z zadbaniem o wszystkie szczegóły na własną rękę. Średnia dobowa cena wynajmu vana dostawczego wynosi około 200 zł, co świadczy o tym, że przy odpowiedniej kalkulacji można trochę zaoszczędzić.
Podsumowując, jest wiele firm, które zajmują się przewozem zarówno w kraju i jak za granicą. Należy jednak liczyć się z faktem, że każda firma ma swój indywidualny system cenowy, stąd też ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników.

Free Joomla templates by L.THEME